Jak pobudzać wyobraźnię? Jak poszerzać słownictwo uczniów? Jak rozwijać w dzieciach kreatywność? Odpowiedź na te pytania jest bardzo prosta: CZYTAĆ, CZYTAĆ i jeszcze raz CZYTAĆ. 

Aby zachęcić dzieci do czytania książek,   napisałyśmy projekt czytelniczy pt. ,,A może książka?”. Polega on na tym, że każde dziecko, w ciągu roku,  ma przeczytać co najmniej 4 książki z 4 różnych kategorii. Następnie zaprezentować przed klasą przeczytaną lekturę w 4 różnych konwencjach:

  •       jesienią - prezentacja w prezi lub buncee – fantastyka,
  •      zimą - sketchnotka – baśnie i legendy,
  •      wiosną – elektroniczna książeczka – powieść detektywistyczna,
  •      latem lapbook – powieść przygodowa.
Podsumowanie projektu odbędzie się w maju we współpracy z  Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy w Obornikach. To tam uczestnicy projektu przedstawią najciekawsze prezentacje. Temu wydarzeniu będzie towarzyszyła wystawa ,,Żywych okładek”, które powstaną podczas realizacji projektu. Zachęcamy szkoły z sąsiadujących gmin do włączenia się w naszą akcję czytelniczą. 
Aby ułatwić dzieciom wybór książek Pani Marta Józefczyk z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Obornikach opracowała listę lektur, z której mogą skorzystać młodzi czytelnicy. Lista dostępna po kliknięci na zamieszczony link http://tiny.pl/gwwk2

0 komentarze: